Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Akcie sa snažia spamätať z nedávneho výpredaja

Saxo Bank 8.2.2018

Akcie sa snažia spamätať z nedávneho výpredaja

  • Akcie sa snažia otriasť z pondelkového pádu, index VIX je pod hodnotou 30
  • Až dva bilióny dolárov sa aktuálne točia v obchode s volatilitou, čo zvyšuje pravdepodobnosť ďalšieho otrasu
  • Bank of England s jastrabou rétorikou
  • Ropa po správe EIA oslabila
  • Tesla prekvapila dobrými výsledkami

Index volatility sa usadil na hodnote 27 a akcie sa driapu späť nahor po dvojdňovom páde, ktorý začal v piatok minulý týždeň. Hlavný akciový stratég Saxo Bank Peter Garnry hovorí, že trh sa rázne snaží striasť zo seba efekty poklesu, no nemôžeme vylúčiť ani možnosť, že príde ešte druhá vlna oslabenia.

„Objem obchodov s volatilitou je obrovský. Len na Wall Street predstavuje dva bilióny dolárov, čo by mohlo naznačovať v budúcnosti ďalší šok,“ naznačuje P. Garnry.

Jeho kolega menový stratég John Hardy dodáva, že rizikovo citlivá povaha japonského jenu (JPY) spolu s rastom špekulácií na rast eura (EUR), a pokles jenu, robia menový pár EURJPY zaujímavý v prípade ďalšej trhovej udalosti.

Kurz: EURJPY

Pod drobnohľadom trhov je dnes britská libra. Uskutočnilo sa totiž zasadnutie vedenia Bank of England. Výslednom bolo vyjadrenie v prospech skoršieho a rýchlejšieho zvyšovania sadzieb, ako sa očakávalo.

Trhy okrem toho prekvapili lepšie než očakávané hospodárske výsledky spoločnosti Tesla. Výrobca elektrických automobilov bol podľa nich schopný zmierniť svoje negatívny cash flow na úroveň –277 miliónov dolárov. Pre tento rok plánuje nárast tržieb o 68 percent a do konca júna sa zaviazal zvýšiť produkciu áut na päť tisíc týždenne. Akcie firmy v reakcii na to vzrástli o 3,3 percenta.

 Cena ropy včera dramaticky poklesla. Aktuálna správa EIA o stave zásob totiž hovorí o raste zásob ropy, ako aj o zlepšení dodávok od producentov, čo viedlo k masívnej podpore produkcie  v USA na 10,3 milióna barelov denne.

Podľa komoditného stratéga Oleho Hansena cenu ropy aktuálne ťahajú nadol tak sezónne, ako technické faktory. Silnejúci dolár však nepraje ani ďalším komoditám. Zlato napríklad kleslo oproti hodnotám z decembra a januára o 33 percent, aktuálne na 1 316 dolárov za uncu, a teraz smeruje k úrovni 1 301 dolárov.

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!