Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Bitcoin v roku 2018 roztrhajú vlci

Saxo Bank 11.12.2017

Kay van Petersen, globálny makro stratég Saxo Bank

(Táto šokujúca predpoveď sa môže, ale aj nemusí vyplniť, no je dobré o nej premýšľať. Nepredstavuje oficiálne trhové prognózy spoločnosti Saxo Bank, ale je to skôr varovanie pred možným nesprávnym ohodnotením rizika. Cieľom je podnietiť diskusiu, a premýšľať o tom, akým smerom sa môže vývoj v roku 2018 uberať.)

Vzostup bitcoinu a iných kryptomien v tomto roku predstavoval jeden z najpôsobivejších fenoménov finančných trhov za posledné obdobie. Bitcoin preto aj v roku 2018 bude najprv vysoko rásť, no Rusko spoločne s Čínou spôsobia neskôr jeho pád.

Bitcoin by mohol v roku 2018 dosiahnuť vrchol až na úrovni 60 000 dolárov a trhovú kapitalizáciu viac ako jeden bilión dolárov. Dôvodom by mohlo byť práve odštartovanie obchodovania s futures kontraktami, k čomu dnes (12. decembra) už došlo.

Tento krok povedie k zapojeniu investorov a fondov, pre ktorých je obchodovanie cez futures kontrakty pohodlnejšie, ako alokácia financií prostredníctvom špecializovaných búrz kryptomien.

V budúcom roku by však fenomén bitcoin mohol naraziť na problém. Rusko a Čína sa totiž nezapoja do horúčky kryptomien, a neskôr dokonca zakážu obchodovanie s neschválenými menami na domácom trhu. Rusko začne oficiálne ťažiť vlastnú virtuálnu menu, aby tak ovplyvnilo vývoj protokolov a odvrátilo pozornosť od bitcoinu, v snahe udržať viac ruského kapitálu doma.

Čína podnikne podobný krok a zakáže ťažbu najpopulárnejších krpytomien, ktoré tým zrazí na kolená. Čína ako dôvod pravdepodobne uvedie plytvanie s energiou a obavy o životné prostredie. V skutočnosti za tým ale bude obava z rizika, že bitcoin sa stane prostriedkom odlivu kapitálu z krajiny.

Namiesto toho Čína uvedie ňou podporovanú kryptomenu, ktorej ťažba bude menej energeticky náročná. Jednoduchšia správa štátnych protokolov o aktuálnych platbách a cenová stabilita, rovnako ako aj tvrdá ruka štátnej intervencie, povedie k znižujúcemu sa záujmu o všetky kryptomeny.

Fenomén bitcoinu a kryptomien spojený s cenovými špekuláciami sa dostanú na druhú koľaj, aj keď technologický pokrok v oblasti blockchain bude napredovať. Po svojom veľkolepom vrchole v roku 2018 tak bitcoin pravdepodobne zažije potupný pád a v roku 2019 sa bude obchodovať v blízkosti svojich výrobných nákladov, teda vo výške zhruba tisíc dolárov.

Ak chcete získať prístup k úplnému zneniu šokujúcich predpovedí pre rok 2018, navštívte prosím webovú stránku spoločnosti Saxo Bank: https://www.home.saxo/campaigns/outrageous-predictions-2018

 

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!