Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Čínske akcie sa otvárajú svetu

Saxo Bank 21.6.2018

Čína je najrýchlejšie rastúcou krajinou v tomto storočí a túžba investorov dostať sa k tomuto rastu prostredníctvom kapitálových trhov je značná. Investori doteraz čínskym akciám veľmi nedôverovali. Avšak teraz, keď sú tie najlepšie z nich súčasťou indexu rozvíjajúcich sa trhov MSCI, záujem o ne sa zvyšuje.

Saxo Bank preto pridáva do svojej globálnej ponuky čínske „áčkové“ akcie. Klienti ich môžu obchodovať na burzách v Šanghaji a Šen-čene. Ide o akcie, ktoré sa dostávajú na index MSCI rozvíjajúcich sa trhov. Regulačné orgány navyše nedávno zvýšili denný limit pre obchodovanie prostredníctvom programu Stock Connect na štvornásobok.

„Doplnenie čínskych áčkových akcií posilňuje našu multi-asset ponuku pre investorov a obchodníkov a ponúka našim klientom prístup k veľmi zaujímavým investičným príležitostiam. Ide o významný míľnik, ktorý robí zo Saxo Bank hlavnú bránu pre investície na čínskych trhoch,“ hovorí generálny riaditeľ a zakladateľ Saxo Bank Kim Fournais.

„Akciový trh kontinentálnej Číny je drahší ako globálny akciový trh a obchoduje sa s desaťpercentnou prirážkou. Na prvý pohľad sa zdá, že by to mohlo globálnych investorov odradiť, avšak príležitosti v Číne sú oveľa väčšie a zaujímavejšie než vo väčšine rozvinutého sveta. Áčkové akcie poskytnú investorom prístup k firmám, ktoré nie sú kótované na burzách v Hongkongu alebo v USA,“ približuje Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank.

 

Vzhľadom k tomu, že čínske dlhopisové trhy sú v poslednej dobe trochu nestabilné a nové pôžičky sú nízke, P. Garnry vybral päť áčkových akcií, ktoré majú vysoké ROIC v kombinácii s nízkym pákovým efektom v súvahe, čo znamená, že majú nízku citlivosť na úrokové sadzby.

 

Analytik ďalej dodáva: „Všetky áčkové akcie uvedené nižšie sú zahrnuté v indexe rozvíjajúcich sa krajín MSCI. Vzhľadom ku clám, ktoré prezident D. Trump nedávno uvalil na obchodovanie s Čínou, je nutné sa pýtať, ako sú tieto akcie zraniteľné v prípade možnej obchodnej vojny. Všetkých päť spoločností má väčšinu svojich príjmov z čínskeho trhu, takže sú menej zraniteľné Trumpovou politikou voči Číne. Iba jedna spoločnosť, Hangzhou HikVision,  má približne 29 percent príjmov z trhov mimo Číny.“

 

Focus Media

 

 • kótované na burze v Šen-čene
 • prevádzkuje najväčšiu čínsku reklamnú sieť
 • výnosy 1,83 mld. USD a čistý príjem 853 mil. USD
 • spoločnosť má najvyššiu návratnosť investovaného kapitálu zo všetkých čínskych akcií v našom modeli
 • vysoké skóre pákového efektu (negatívny čistý dlh), teda spoločnosť nie je teda citlivá na úrokové sadzby

 

 

Kweichow Moutai

 

 • kótované na šanghajskej burze
 • vyrába a predáva likér Moutai a zaoberá sa predajom nápojov, potravín a polotovarov
 • tretia najväčšia svetová spoločnosť vyrábajúca nápoje s trhovou hodnotou 132,7 mld. USD
 • výnos predstavuje 8,6 mld. USD, čistý príjem je 4,4 mld. USD
 • firma má vysokú návratnosť investovaného kapitálu, nízky dlh a veľký potenciál rastu ceny

 

Hangzhou Hikvision Digital Technology

 

 • kótované na burze v Šen-čene
 • dodáva kamerové systémy a produkty
 • výnos predstavuje 6,6 mld. USD, čistý príjem 1,5 mld. USD
 • spoločnosť má dobrú návratnosť investovaného kapitálu a nízky dlh. Cenový potenciál je tiež zaujímavý – akcie boli v nedávnej dobe pod úrovňou svetových akcií

 

Yunnan Baiyao

 

 • kótované na burze v Šen-čene
 • farmaceutická spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába tradičnú čínsku medicínu
 • výnos je 3,7 mld. USD, čistý príjem 473 mil. USD
 • nadpriemerná návratnosť investovaného kapitálu, veľmi nízky dlh pákový efekt. Spoločnosť vykazuje stabilný ročný organický rast okolo 10%

 

Foshan Haitian Flavouring & Food

 

 • kótované na burze v Šen-čene
 • vyrába omáčky a dochucovadlá. Najväčší výrobca sójovej omáčky na svete.
 • výnosy sú 2,3 mld. USD, čistý príjem je 547 mil. USD
 • veľmi vysoká návratnosť investovaného kapitálu a nízky dlh pákový efekt s potenciálom rastu ceny
 • veľmi dobrá úroveň rastu príjmov – dlhodobo okolo 15% ročne

 

Je tu aj niekoľko rizík. P. Garnry pripomína, že týchto päť spoločností je zraniteľných v prípade celkového poklesu ekonomickej aktivity v krajine. Všetky uvedené spoločnosti sú okrem toho nadpriemerné hodnotené, čo znamená, že budú zraniteľné, ak sa investori náhle rozhodnú zmeniť vzťah k riziku čínskych spoločností v dôsledku zmeny prognóz pre rast. Okrem toho môžu byť nestabilné aj z hľadiska uvoľňovania výnosov, pretože najmenšia zmena reakcie investorov môže vyvolať problém.

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!