Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Čo nám hovorí Čierny pondelok 1987? „Zostaňte pri zemi a riskujte čo najmenej“

Saxo Bank 9.2.2018

John Hardy, menový stratég Saxo Bank

Globálne akciové trhy naďalej pútajú pozornosť. Štvrtkový pokles akciového trhu na Wall Street bol spúšťačom poklesu aj na ázijskom trhu. Najmä Čína zažíva teraz veľmi zlé obdobie. Kľúčový čínsky akciový index klesol v priebehu jedného týždňa takmer o desať percent, resp. až o päť percent za poslednú noc.

Na základe aktuálnej situácie, ale aj vzhľadom na pád trhov v minulosti, bude dnešné obchodovanie v New Yorku kľúčové. Dnešok ukáže, či akciové trhy nájdu svoju podporu, alebo budú čeliť ešte katastrofickejšiemu pádu a vysokej volatilite na budúci týždeň.

Dovolím si pripomenúť pár postrehov z minulosti. Písal sa október roku 1987 a na americkom akciovom trhu došlo k panike po tom, čo v piatok a v pondelok, došlo až k 11 percentnému výpredaju akcií. Tento negatívny sentiment sa odzrkadlil v cenách akcii ešte počas letných mesiacoch. Paralely so súčasným vývojom sú alarmujúce a investori by mali tieto riziká brať vážne.

Jedným z pravdepodobných zdrojov značného znepokojenia v tomto týždni boli dve americké aukcie dlhopisov – so splatnosťou 10 a 30 rokov, ktoré sa konali v stredu a vo štvrtok. Tieto aukcie zaznamenali výrazný pokles dopytu v porovnaní so silnými predchádzajúcimi aukciami v januári. Do toho zasiahol FED, ktorý sa zdá byť s nedávnou nestabilitou a jej veľkosťou oveľa menej nespokojný, ako tomu bolo za predchádzajúceho vedenia centrálnej banky.

Moje odporúčanie je jednoduché: „zostaňte pri zemi a riskujte čo najmenej“.

Aktuálne vystáva otázka: A čo keby americké akcie dnes ešte viac klesli?

Ak by americké akciové indexy uzavreli svoje obchodovanie na veľmi škaredých úrovniach, vyvolalo by to veľmi nervózny víkend, počas ktorého by rizikoví manažéri rozmýšľať, čo ďalej. S vedomím vývoja v roku 1987 by to znamenalo ten najhorší scenár.


O autorovi:

John J. Hardy pochádza z Texasu a s vyznamenaním promoval na Texaskej univerzite v Austine. V Saxo Bank pracuje od roku 2002, pričom pôsobil na niekoľkých pozíciách v oddelení FX Strategy a Asset Management. V súčasnej dobe zastáva pozíciu šéfa oddelenia FX Strategy.

Johnov populárny a často citovaný stĺpček FX Update odoberajú klienti Saxo Bank, novinári aj obchodníci. Je tiež pravidelným hosťom a komentátorom niekoľkých televíznych staníc, vrátane CNBC, CNBC Arabia a Bloombergu. Okrem svojho stĺpčeka a mediálnych vystúpení píše John pravidelne ad-hoc komentáre, v ktorých sa zameriava na hlavné svetové meny, politiku centrálnych bánk, makroekonomické trendy a podobne.

John Hardy bol pred nedávnom v Bratislave. Je k dispozícii médiám pre komentovanie vývoja na forexovom trhu a ďalších popredných tried aktív, vrátane makroekonomického pohľadu.

O Saxo Bank

 

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík nástrojov pre obchodovanie a investičné stratégie.

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach.

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Saxo Bank na niektorých trhoch tiež ponúka tradičné bankové služby pomocou Saxo Privatbank.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a sídli v Kodani v Dánsku. Saxo zamestnáva 1500 ľudí v 25 pobočkách naprieč piatimi kontinentami.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!