Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Komentár menového stratéga Johna Hardyho k blížiacemu sa zasadaniu FOMC

Saxo Bank 13.9.2017

Najbližšie zasadnutie komisie FEDu je naplánované na budúci týždeň. Neočakáva sa, že na ňom dôjde k zvýšeniu sadzieb. No čaká sa, že centrálna banka oznámi bližšie podrobnosti o pláne zredukovať svoju bilanciu o dlhopisy, ktorým sa blíži exspirácia. “Dnes sa hovorí o objeme desať miliárd dolárov za mesiac so začiatkom v októbri,” uvádza menový stratég Saxo Bank John Hardy. 

 “Na základe toho, že americký prezident Donald Trump sa dohodol s demokratmi na zvýšení dlhového stropu, sa zdá, že FEDu nebude nič brániť v tom, aby podrobnosti o obmedzovaní bilancie zverejnil už na tomto zasadnutí” myslí si analytik.

 Rozhodnutie o kvantitatívnom „utesňovaní“, je už do veľkej miery zahrnuté do aktuálnych cien na trhu. Špekuluje sa teda len o podrobnostiach. Čo môže pritiahnuť väčší záujem, je prípadný komentár FEDu k zmenám v prognóze ekonomického rastu v najbližšom období, napríklad z dôvodu ničivých hurikánov Harvey a Irma. 

 Takýto komentár by mohol znížiť očakávania trhu týkajúce sa možného zvyšovania sadzieb v decembri, čo by následne spôsobilo ďalšie oslabenie amerického dolára, a to najmä voči menám rozvíjajúcich sa krajín. Slabší dolár by zas vytvoril napätie na trhoch komodít, ktoré sú denominované v tejto mene. Týkať sa to môže najmä ropy.

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!