Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Nákupný optimizmus pri rope vyprcháva, a tá má problém udržať sa nad 80 dolármi

Saxo Bank 24.5.2018

Ole Hansen, komoditný stratég Saxo Bank

Ropa Brent má problém udržať sa nad psychologickou hranicou 80 dolárov za barel, a to aj napriek tomu, že sa zhoršili vyhliadky na schopnosť Venezuely zásobovať trh, a dopad amerických sankcií na vývoz ropy z Iránu sa dá len ťažko odhadnúť.

Nárast ceny o desať dolárov od apríla tohto roku by mohol naznačovať to, že problémy na strane ponuky sa už začínajú zahŕňať do cien. No OPEC a Rusko pravdepodobne skôr, alebo neskôr, zmiernia svoje škrty v produkcii. Ich spoločné stretnutie je naplánované na 23. júna. V utorok sa však objavila správa, že Saudská Arábia, Rusko a šéf organizácie OPEC sa stretnú pravdepodobne ešte tento týždeň, aby v reakcii na pokračujúci venezuelský pokles prediskutovali uvoľnenie svojich záväzkov vyplývajúcich z predchádzajúcich dohôd o obmedzení ťažby.

Počas minulého týždňa obchodníci namiesto ďalšieho kumulovania záujmu, ktorý by vyhnal cenu ropy nad 80 dolárov, bojovali s tendenciou poklesu. Geopolitické riziká síce vytvárajú pre čierne zlato naďalej slušnú podporu, no najnovšie udalosti naznačujú, že trh sa môže konsolidovať na úrovni 77,50 dolárov.

Platí teda pravidlo: sledujte, čo ľudia robia, nie to, čo hovoria. Hedgeové fondy sú v tomto kontexte počas uplynulých štyroch mesiacov stále čistými predajcami ropy. Rozdiel medzi ich stávkami na rast a stávkami na pokles ceny klesol dokonca na päťmesačné minimum, čo znamená tlak na nižšiu cenu.

 

Ole Hansen, vedúci komoditnej stratégie Saxo Bank

 

Ole Hansen je odborníkom v obchodovaní s využitím všetkých druhov investičných nástrojov. Môže sa pochváliť viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami s nákupmi aj predajmi. Do Saxo Bank prišiel v roku 2008 a stal sa súčasťou jeho strategického a analytického tímu ako vedúci stratégie komodít. Pred príchodom do Saxo Bank Ole Hansen 15 rokov pracoval v Londýne, kde bol zodpovedný za chod obchodného výkonného tímu pre multi-asset Futures a Forexové hedžové fondy. V súčasnosti sa sústreďuje predovšetkým na vývoj komodít. Jeho týždenná správa na tému komodity je pravidelne publikovaná na online báze a v printových médiách po celom svete.

 

O Saxo Bank

 

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

 

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

 

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

 

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

 

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!