Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Obdobie nízkej volatility bolo len bláznivou anomáliou

Saxo Bank 6.2.2018

„Obdobie nízkej volatility je pravdepodobne definitívne za nami. Rok 2017 a začiatok tohto roka boli len bláznivou anomáliou,“ hovorí akciový stratég Saxo Bank Peter Garnry, na margo aktuálneho prudkého výpredaja akcií.

„Pokles je zatiaľ hrozivý, ale je relatívne kontrolovaný,“ dodáva menový stratég banky John Hardy, poznamenajúc, že hlavný pád bol riadený tzv. rýchlymi peniazmi, teda algoritmickým obchodovaním a maržovými obchodmi, kedy boli otvorené pozície automaticky uzatvárané. Dnešnou otázkou je, ako na to budú reagovať tzv. pomalé peniaze.

„Obchodníci ktorí hľadajú bezpečný prístav by sa mali poobzerať po japonskom jene, opciách, alebo amerických dlhopisoch so splatnosťou dva, päť a desať rokov“ hovorí J. Hardy. Varuje však, že „neexistuje lacný spôsob, ako hľadať ochranu, v časoch, keď sa beštia menom volatilita odtrhla z reťazí.“

„Aktuálny výpredaj môžeme označiť za najväčší od augusta 2015,“ porovnáva P. Garnry. Až 12 percentný pokles na termínových obchodoch S&P500 je pravdepodobne výsledkom reťazovej reakcie, ktorá začala už minulý piatok, keď zavládla obava, že neočakávane silné americké údaje o rastie miezd môžu urýchliť zvyšovanie amerických úrokových sadzieb.

Kim Cramer Larsson, technický analytik Saxo Bank, hovorí, že keď sa pozrieme na americké indexy z technického hľadiska, sú kľúčovými úrovňami, ktoré by sme mali sledovať, hodnoty 2625 a 2564. Aj pri nemeckom indexe DAX sa nachádzame v klesajúcom režime a podporu by index podľa K. Larssona mohol nájsť až na úrovni 12 745, avšak aj táto môže byť prelomená. „V skutočnosti sa silná podpora pre index DAX nachádza až na úrovni 12000 bodov, “ konštatuje analytik.

Hlavný komoditný stratég Ole Hansen dodáva, že averzia k riziku v súčasnosti podporuje cenu zlato.

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

 

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

 

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

 

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

 

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!