Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Očakávania od Jackson Hole sú prehnané

Saxo Bank 24.8.2017

Steen Jakobsen, hlavný ekonóm Saxo Bank

Tento víkend sa uskutoční výročné stretnutie centrálnych bankárov sveta v Jackson Hole v Kansas City. Trhy majú od tejto udalosti vysoké očakávania. Týkajú sa najmä vystúpenia prezidenta ECB Maria Draghiho, ktorý by mohol oznámiť bližšie podrobnosti o plánovanom obmedzovaní kvantitatívneho uvoľňovania. Dovolím si však povedať, že očakávania trhu sú prehnané.

Oficiálne stanovisko totiž znie, že M. Draghi nebude hovoriť o politike ECB. Je pravdepodobné, že jeho prednáška sa bude týkať najmä hodnotenia úspechov a výsledkov doterajšej monetárnej politiky centrálnej banky. Nemyslím si ani, že by šéfka FEDu, Janet Yellenová, prišla s nejakým zásadným oznámením. Bude pravdepodobne hovoriť o stabilite bankového systému a jeho regulácii.

Mali by sme si uvedomiť, že stretnutie v Jackson Hole je v prvom rade akademickou udalosťou. Stretávajú sa tu centrálni bankári z celého sveta, aby si tu vymieňali názory a skúsenosti a predovšetkým konfrontovali ich ekonomickú politiku s výskumom v tejto oblasti.

Bolo by teda prekvapením, ak by sme z tohto sympózia počuli niečo k aktuálnej politike a k plánom ECB pokračovať v obmedzovaní výkupu dlhopisov.

Myslím, si že M. Draghi, nechce a nebude nasledovať svojho predchodcu Jeana-Clauda Tricheta, ktorý zdvihol sadzby predčasne, bez toho aby mal podporu ekonomických fundamentov. Nemyslím si, že súčasný prezident centrálnej banky urobí tú istú chybu. Napriek tomu si sympózium v Jackson Hole zaslúži plnú pozornosť investorov počas nasledujúcich dvoch dní.

 

Steen Jakobsen – hlavný ekonóm Saxo Bank

Steen Jakobsen bol vymenovaný do funckie hlavného ekonóma Saxo Bank v marci 2011, do banky sa vrátil po dvojročnej prestávke. Počas tejto doby pracoval ako investičný riaditeľ pre Limus Capital Partners. Pred svojím odchodom na začiatku roka 2009, bol Steen Jakobsen v Saxo Bank takmer 9 rokov ako investičný riaditeľ. Steen Jakobsen má viac ako 20 ročné skúsenosti v oblasti obchodovania na vlastný účet a v alternatívnych investíciách. V roku 1989, po ukončení štúdia ekonómie na univerzite v Kodani, začal svoju kariéru v Citibank N.A. Kodaň, odkiaľ sa presunul do Hafnia Merchant Bank na pozíciu riaditeľ, vedúci predaja a opcií. V roku 1992 sa v Chase Manhattan stal viceprezidentom a vedúcim predaja pre oblast Škandinávie,  neskôr Chase Manhattan Proprietary Trading Group. V rokoch 1995-1997 pôsobil ako samostatný obchodník a ako vedúci Flow Desk v Swiss Bank Corp. v Londýne. V roku 1997 sa stal globálny vedúcim obchodu, forexu a opcií v Christiania (teraz Nordea) v New Yorku až pokiaľ sa v roku 1999 nestal súčasťou spoločnosti UBS New York ako výkonný riaditeľ v Global Proprietary Trading Group.

 

O Saxo Bank

 

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík nástrojov pre obchodovanie a investičné stratégie.

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach.

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Saxo Bank na niektorých trhoch tiež ponúka tradičné bankové služby pomocou Saxo Privatbank.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a sídli v Kodani v Dánsku. Saxo zamestnáva 1500 ľudí v 25 pobočkách naprieč piatimi kontinentami.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!