Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Svetová ekonomika môže už len sklamať

Saxo Bank 8.1.2018

Svetová ekonomika môže už len sklamať

  • Citi index ekonomických prekvapení je na 14 ročnom maxime
  • Makrodáta sú nastavené na korekciu
  • Dolár odoláva aj napriek slabým údajom z amerického pracovného trhu
  • Hedžové fondy investujú do komodít
  • Cena ropy pravdepodobne vzrastie

Ekonomika je zrelá na obrat trendu smerom nadol, myslí si analytik Saxo Bank Peter Garnry. Odvoláva sa pritom na aktuálne makroekonomické údaje. Ide napríklad o minulotýždňové výsledky rastu amerických miezd, ktoré sklamali, alebo index ISM non-manufacturing (subindex o zamestnanosti), ktorý v decembri zaznamenal medzimesačné zhoršenie.  „Makrodáta sú nastavené pre korekciu,“ hovorí P. Garnry.

„Index ekonomických prekvapení Citi je na 14-mesačnom maxime,“ uvádza analytik a dodáva, že tento index má silnú tendenciu náhlych zvratov. „Nemôže sa nám dariť lepšie ako práve teraz. Ekonomika v tomto bode môže už len sklamať,“ myslí si P. Garnry.

Ekonóm však dodáva, že ešte nie je dôvod na paniku. „Zostávam pri akciách i naďalej pozitívny… No len na veľmi, veľmi krátky čas,“ uvádza.

Trh už mierne spomaľuje v Ázii. Na burze v Hong Kongu sa v pondelok nedarilo akciám finančných korporácií. Akcie leteckých spoločností však stále ťažia z podpory, ktorú im dáva rozhodnutie Číny viac liberalizovať cenovú politiku tamojších firiem podnikajúcich v cestovnom ruchu.

John Hardy, forex stratég Saxo Bank, na margo amerického dolára upozorňuje na vysokú pružnosť, ktorú mena vykazuje aj po slabých piatkových výsledkoch z amerického trhu práce. Uvádza však, že na optimizmus v prospech amerického dolára by investori mohli doplatiť. Ten totiž smeruje do pásma 1,195 – 1,20 EURUSD. „Ak by som mal obchodovať na posilnenie amerického dolára, tak shortovaním páru AUDUSD,“ uvádza J. Hardy.

Nastal pri páre AUDUSD čas na zmenu trendu?

Hlavný komoditný stratég Saxo Bank Ole Hansen hlási, že odvetvie vstúpilo na nového roka s býčou náladou. Dôvodom je najmä rast záujmu zo strany hedžových fondov, ktoré zvyšujú investície na 21 z celkového počtu 26 sledovaných komoditných trhov. K najväčšiemu nárastu došlo pri zemnom plyne, zlate, striebre, pšenici a cukre.

Kým cena zlata je zdravá aj nad hranicou 1 300 dolárov za uncu, investori by sa podľa O. Hansena nemali príliš hnať za vyššími cenami pri ostatných drahých kovoch.

A na záver ropa WTI, ktorá sa aj napriek poklesu počtu ťažobných súprav v USA udržala v okolí hranice 61 dolárov za barel. O. Hansen však myslí, že hedžové fondy pohnú cenu ropy čoskoro nahor.

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!