Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Ťažiari kryptomien ťahajú nahor tržby producentov čipov a grafických kariet

Saxo Bank 26.1.2018

Jacob Pouncey, analytik kryptomien v Saxo Bank

  • Výrobcovia čipov hlásia rast tržieb spôsobený kryptomenami
  • Južná Kórea uplatňuje novú reguláciu
  • Nové ETF zamerané na blockchain sú na trhu

Ani po opadnutí najväčšieho náporu na kurz bitcoinu svet kryptomien nespí. Dopyt firiem zaoberajúcich sa „ťažbou“ novej zásoby mien zvyšujú dopyt po počítačových komponentoch, čím zvyšujú tržby ich najväčších producentov. Južná Kórea zatiaľ zverejnila reguláciu svojho trhu, a na finančnom trhu pribudli nové ETF fondy, ktoré sú zamerané nové investičné príležitostí plynúce z technológie blockchain.

Rast záujmu o grafické karty

Virtuálne meny sú opäť na hojdačke. Celý trh zaznamenal minulý týždeň vo štvrtok prudký pokles. Trhová kapitalizácia však následne cez víkend vzrástla až o 53 percent, a teraz sa obchoduje niečo pod týmto vrcholom. Platí to tak pre Ethereum, ktorého objem trhu stúpol o 50 percent, tak pre Bitcoin, ktorý vzrástol o 40 percent. Napriek tomu sa cena bitcoinu aktuálne pohybuje okolo kritickej hranice 10 tisíc dolárov.

Taiwanský výrobca čipov TSMC, ktorý je hlavným dodávateľom procesorov pre Apple, informoval vo svojej správe o hospodárskych výsledkoch za štvrtý kvartál 2017 o medziročnom raste tržieb o 5,9 percenta na hodnotu 9,2 miliardy dolárov. Finančná riaditeľka tejto spoločnosti výsledky komentovala slovami: „Očakávame, že silný dopyt spôsobený ťažbou kryptomien bude v prvom kvartáli naďalej pokračovať, kým záujem zo strany producentov mobilných zariadení bude slabnúť.“

Ďalší výrobca čipov, spoločnosť NVidia, vyzval svojich distribútorov, aby nepredávali grafické karty spoločnostiam zaoberajúcim sa ťažbou kryptomien.

 Regulácia je na svete

Južná Kórea zverejnila podrobnosti o regulácii obchodovania s virtuálnymi menami. Cieľom je eliminovať špekulácie. Krajina tak bude vyžadovať, aby sa všetci účastníci výmeny na burze dostatočne identifikovali. Vláda zároveň vydala pravidlá pre banky poskytujúce služby v tejto oblasti. Ich súčasťou bude aj dohľad nad ich dodržiavaním, ako aj ukladanie pokút burzám s kryptomenami, v prípade, že si svoje informačné povinnosti nesplnia.

Rastie záujem investorov

Minulý týždeň boli na burze NASDAQ zalistované dva nové ETF fondy zamerané na technológiu blockchain. Spoločnosť Reality Shares uviedla fond NextGen Economy ETF (BLCN) a spoločnosť Amlify Trust uviedla fond Transformation Data Sharing ETF (BLOK).

BLCN je naviazaný na index NASDAQ Blockchain Economy, ktorý sleduje firmy s najlepšou pozíciu voči úspechu a rastu tejto technológie. Druhy fond, BLOC, je aktívne manažovaným košom spoločností pozicionovaných voči tomuto odvetviu.

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!