Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Výhľad Saxo Bank na 1.štvrťrok 2018: Ako odhaliť trhové bubliny

Saxo Bank 18.1.2018

Saxo Bank, on-line špecialista na investovanie a obchodovanie s cennými papiermi, zverejnil svoj kvartálny výhľad pre globálne finančné trhy a kľúčové obchodné myšlienky pre prvý kvartál tohto roku. Výhľad sa zameriava najmä na trhové bubliny s otázkou, čo ich formuje, a ako ich odhaliť.

V porovnaní s prekvapujúco pokojným rokom 2017 vidí strategický tím Saxo Bank nadchádzajúci kvartál ako obdobie plné trhových rizík. Počínajúc normalizáciou politiky centrálnych bank, cez rastúce inflačné očakávania, expanziu fiškálnych deficitov, až po koreláciu jednotlivých tried aktív. To všetko sú zdroje možných hrozieb pre tento rok.

Výhľad zahŕňa všetky hlavné triedy aktív: forex, akcie, komodity, dlhopisy, ako aj niekoľko makroekonomických tém.

Hlavný ekonóm a CIO Saxo Bank, Steen Jakobsen, hovorí:

“Hon na výnosy pokračuje. Centrálne banky, ktoré sa zatiaľ tešia podpore politikov neschopných presadiť reálne reformy, naďalej zatvárajú svoje oči pred možnými rizikami a veria v ten najlepší možný scenár. Svet je tak aj v prvom kvartáli tohto roka plný prehnaných nádejí a len veľmi slabého kontaktu s realitou.”

“Pre svoju vysokú volatilitu a obrovský nárast v minulom roku je pravdepodobne najviditeľnejšou bublinou trh s kryptomenami. Nie sme však natoľko naivní, aby sme si mysleli, že aj iné aktíva nie sú v teritóriu trhovej bubliny. Len samotný fakt trvania a miery rozvoja súčasného býčieho trhu naznačuje, ako ďaleko od skutočných fundamentov sa teraz nachádzame.”

“Netvrdíme, že vieme, kedy bubliny prasknú. No môžeme identifikovať, kde všade existujú. Ide o dlhopisový trh, akcie, private equity, venture kapitál, ale aj nehnuteľnosti, a s istotou kryptomeny. Jediným trhom, kde nafúknuté bubliny nevidíme, sú komodity.”

 Rozšírenú verziu obchodných myšlienok Saxo Bank na prvý kvartál môžete nájsť tu: www.home.saxo/campaigns/q1-2018

 

 O Saxo Bank

 

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!