Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Zasadnutie G7: D. Trump perlil, trhy sú v napätí

Saxo Bank 11.6.2018

Urazený Donald Trump a jeho ťaženie naprieč celou geopolitickou scénou spôsobili zúfalstvo pozorovateľov. Odpoveď trhov je však nateraz zdržanlivá, väčšina tried aktív totiž zatiaľ čaká na ďalší vývoj.

„Na stretnutí krajín G7, niektorí ho označili len za G6 plus jeden, prezident D. Trumpa perlil. Podľa neho by malo byť Rusko opätovne prizvané na rokovania zoskupenia. Navyše sa prezident odmietol podpísať pod spoločné vyhlásenie a pustil sa do bitky s predsedom kanadskej vlády, Justinom Trudeauom,“ vymenúva problematické body John Hardy, menový stratég Saxo Bank. „Ako povedal ekonóm a publicista Raoul Pal, sme v podstate svedkami zavádzania nového svetového poriadku po prvý krát po druhej svetovej vojne. Je to obrovská zmena“ upozorňuje J. Hardy.

Avšak bezprostredné trhové pohyby sú nateraz len minimálne. Významnejšou reakciou je len oslabenie kanadského dolára, ktorá sa po otvorení burzy z dôvodu neistoty mierne oslabil.

Pokiaľ ide o akcie, najväčší dopad bude mať to, že D. Trump plánuje uvaliť clá na automobilové diely dovážané do USA. „Mali by sme spozornieť pri nemeckých a francúzskych výrobcoch automobilov, pretože tých by nové clá poškodili najviac,“ upozorňuje Peter Garnry, akciový stratég Saxo Bank.

 

Dobré správy pre euro

Nový taliansky minister financií tvrdí, že chce, aby Taliansko zostalo v eurozóne, a tiež že chce znížiť dlh krajiny. J. Hardy poukazuje na to, že tieto názory sa zdajú byť v rozpore s politikou vládnej koalície. Napriek tomu sa talianske dvojročné dlhopisy po otvorení burzy obchodovali o 40 bázických bodov nižšie, čo je pomerne dobrá správa pre euro, navyše pred tohto týždňovým zasadaním Európskej centrálnej banky.

Pokiaľ ide o očakávania ohľadom zvyšovania sadzieb americkým FEDom, až 90 percent obchodníkov si myslí, že FED tento týždeň zvýši svoje sadzby.

Témou tohto týždňa bude tiež Brexit. Očakávame totiž hlasovanie, ktoré by pre vládu Terezy Mayovej mohlo byť existenčné, ak by členovia jej strany hlasovali proti.

Ropa a zlato v očakávaní

Aj komodity tento týždeň zažijú rušný týždeň. OPEC a americká EIA zverejnia pre trh dôležité dáta, pripomína Ole Hansen, komoditný stratég Saxo Bank. „Rast politického vplyvu na čierne zlato spôsobuje vrásky na čele obchodníkov, ktorí nevedia, akým smerom sa ropa vydá ďalej,“ hovorí analytik.

Zlato zostane prilepené na úrovni 1300 dolárov za uncu, z dôvodu slabšieho dolára, nervóznej geopolitickej situácie a pred zvýšením sadzieb FEDom, ktorý zasadá v stredu 13. júna. Prelomenie hranice 1286 dolárov, alebo naopak 1308 dolárov, by pravdepodobne určilo, akým smerom bude zlato pokračovať, myslí si O. Hansen.

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!