Saxo Bank 24/7 (SK)

0

Zisk Saxo Bank vlani vrástol o 33 %

Saxo Bank 26.2.2018

Saxo Bank ohlásila vyššie zisky vďaka tomu, že mnoho nových súkromných aj firemných klientov dosiahlo rekordné zisky.

Skupina Saxo Bank (ďalej len Saxo Bank) oznámila za minulý rok čistý zisk vo výške 401 miliónov dánskych korún (53,9 mil. eur), čo predstavuje v porovnaní s minulým rokom nárast o 33 percent. Kolaterálne vklady klientov pokračovali v raste až na hodnotu 103,6 mld. DKK (13,9 mld. eur) a prevádzkové príjmy dosiahli tri miliardy dánskych korún (402,9 mil. eur), čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o tri percentá.

Saxo Bank naďalej posilňuje svoju kapitálovú pozíciu a udržiava si bezpečnú rezervu s kapitálovou primeranosťou vo výške 22,7 percent na konci minulého roka. V predchádzajúcom roku to bolo 19,5 percenta.

Prehľad kľúčových údajov v roku 2017 (2016)

  • Prevádzkové výnosy: 3,0 mld. DKK (2,9 mld. DKK)
  • EBITDA: (zisk): 931,6 miliónov DKK (845 miliónov DKK)
  • Upravený EBITDA*: 1,0 mld. DKK (954,5 miliónov DKK)
  • Čistý zisk: 401,1 miliónov DKK (302,4 miliónov DKK)
  • Kolaterálne vklady klientov: 103,6 mld. DKK (92,3 mld. DKK)
  • Celkový kapitál: 4,6 mld. DKK (4,2 mld. DKK)

* údaj EBITDA upravený o príjmy a výdavky, ktoré sa nepovažujú za cyklické a nemajú významný vplyv na čistý zisk Skupiny.

Generálny riaditeľ Saxo Bank a jeden z jej zakladateľov, Kim Fournais, k výsledkom povedal:

  • „Výsledky za rok 2017 aj naďalej potvrdzujú potenciál a silu obchodného modelu Saxo Bank a pozíciu fintech špecialistu spĺňajúceho všetky regulačné požiadavky a zameraného na multi-asset obchodovanie a investície pre nezávislých klientov. Zároveň tak aj poskytovateľa kompletných bankových služieb firemným klientom.“
  • „Aj napriek nízkej volatilite na trhu dokázala Saxo Bank vďaka novým súkromným aj firemným klientom dosiahnuť rekordné výsledky. Nové maximum v objeme kolaterálnych vkladov len potvrdzuje, že poskytujeme multi-asset ponuku umožňujúcu klientom obchodovať vo všetkých fázach trhového cyklu.“
  • „Vďaka silnej kapitálovej základni budeme pokračovať v investíciách a zlepšovaní nášho užívateľského prostredia a technológií, aby sme tak zostali poprednou technologickou spoločnosťou zameriavajúcou sa na digitalizáciu klientskeho rozhrania.“
  • „Hospodárske výsledky potvrdzujú, že Saxo Bank si zvolila správnu cestu. Prioritou pre nás zostáva pokračujúci vývoj technológií s cieľom poskytnúť našim klientom a partnerom vďaka špičkovým obchodným skúsenostiam tie najlepšie produkty, platformy, ceny a služby.

Vo februári tohto roku Saxo Bank oznámila, že dcérsku spoločnosť Saxo Privatbank, ktorá je plne licencovanou maloobchodnou bankou s pobočkami po celom Dánsku, predá dánskej finančnej skupine Alm. Brand, ktorá poskytuje neživotné poistenie, bankovníctvo a životné a dôchodkové poistenie. Saxo Bank zároveň vstupuje do partnerstva s Alm. Brand Bank, ktorej poskytne platformu SaxoTraderGO na obchodovanie a investovanie do akcií, dlhopisov, ETF a vzájomných fondov.

V októbri 2017 bolo oznámené, že spoločnosť Geely International Hong Kong, pobočka Zhejiang Geely Holding Group Co., Ltd odkúpi 51,5 percent akcií Saxo Bank, a popredná severská finančná skupina Sampo Group odkúpi podiel 19,9 percenta. Tieto transakcie čakajú na schválenie regulačných orgánov a predpokladá sa, že k tomu dôjde v prvom polroku 2018.

Celú správu si môžete prečítať tu: https://www.home.saxo/about-us/investor-relations

 

O Saxo Bank

Saxo Bank Group (ďalej len „Saxo“) je špecialista na online multi-asset obchodovanie a investície, ktorý ponúka ucelený balík investičných a obchodných nástrojov, technológií a stratégií.

Počas 25 rokov bolo poslaním spoločnosti Saxo Bank demokratizovať investície a obchodovanie. Saxo tak svojím klientom umožnilo bezproblémový prístup na globálne kapitálové trhy

Ako európska regulovaná banka s úplnou licenciou Saxo umožňuje súkromným a inštitucionálnym klientom jednoducho a bez problémov obchodovať viacero aktív z jedného účtu na viacerých zariadeniach. Spoločnosť Saxo okrem toho poskytuje veľkým inštitucionálnym klientom, ako sú banky, či veľkí brokeri, maklérske služby a obchodnú technológiu, ktoré prinášajú službu Banking-as-a-Service (BaaS).

Naša ocenená obchodná platforma je dostupná vo viac než 20 jazykových verziách a tvorí technologický základ pre viac ako 100 hlavných finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1992 a svoju prvú online obchodnú platformu spustila v roku 1998. Saxo sa teda stalo Fintech spoločnosťou ešte predtým, ako bol tento termín vytvorený. Saxo Bank sídli v Kodani v Dánsku a zamestnáva viac ako 1500 ľudí v pobočkách naprieč piatimi kontinentami, vrátane Singapúru, Šanghaja, Tokya, Londýna, Paríža, Zurichu a Dubaja.

 

Komentáře jsou uzavřeny.

Přihlásit se

Nepamatuji si Heslo ?

Registrujte se!